Mucur Kaymakamı Sayın Kaya ÇELİK,  İlköğretim Haftası  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam ÇELİK, mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
        Aziz Milletimizin geleceğini emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, evlatlarımıza başarı ve mutluluklar getirmesini temenni ediyorum.
 
       Bilginin her an yenilendiği, günümüz dünyasında gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilmek ve dünyaya daha geniş bir açıdan bakabilmek ancak eğitimle mümkündür.
 
         Çocuklarımızı, önce kendilerine, sonra ailelerine ve nihayetinde ülkemize faydalı bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olmalıyız.  
 
        Bu düşüncelerle, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını hep birlikte başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmemizi diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.